Батькам

Навчіть дитину спілкуватися
Поради для батьків
   Головним засобом спілкування є мова. За тим , як володіє людина цим засобом комунікації , нерідко роблять висновок про її культуру й вихованість. Виховання культури мовлення органічно входить у формування культури спілкування.
     Батьками та педагогами постійно ведеться боротьба в школі і вдома із жахливими дитячими «сленгами». Не менш важливими , ніж лексика і граматика, є також дикція, інтонація, сила і висота звуку, темп мови.
    Щоб діти оволоділи мистецтвом  починати і підтримувати бесіду ,їх слід навчити зовсім нескладним речам: відповідати на запитання, які  мають пряме  відношення до теми розмови, висловлювати свою думку лише тоді, коли  їх запитають, і уникати при цьому різкості й категоричності, уважно слухати співрозмовника.      Рідко коли бесіда обходиться  без полеміки. Мистецтво сперечатися, не порушуючи хороших стосунків і дружби, знову-таки формується з дитинства. Найелементарніше, що повинні засвоїти наші діти: лайка, кулак, перелічування особистих недоліків й негативна оцінка його якостей не є аргументами. Зате дуже може допомогти під час суперечки доброзичливий жарт.   Шановні батьки, давайте спільними зусиллями навчимо наших дітей культурі спілкування!!!      

Комментариев нет:

Отправить комментарий