понедельник, 28 марта 2016 г.

Золотий колос життя великої поетеси Ліни Костенко




        Я не буду грішною перед істиною, якщо скажу про індивідуальність, талановитість, чарівність, які лежать в основі творчих надбань геніальної Ліни Костенко…
       Ліна Костенко – прямий  духовний  нащадок  Шевченка, Лесі Українки, Франка. Поетів такого масштабу, такого дарування,  народжується мало – один –два на століття. Вона наближена до Істини. У неї загострене розуміння Краси, вона органічно не приймає зраду, моральну безпринципність, усілякі поступки злу… 



     Тож, ця українка, ця шляхетна пані обрала девізом свого життя слова Плінія Старшого:  «Nulladiessinelinea», що з латинської : «Жодного дня без праці». Тож бджілкою на великій, як море, грайливій ниві творчості, невтомно і самовіддано, з особливою нескореністю  і подвижництвом вже декілька десятиліть Ліна Костенко задовольняє інтереси та радує всіх, хто любить мистецьке слово і прагне розвинути свою літературну освіченість. 

        ЇЇ духовна спадщина хвилює серця вихованців школи – інтернату «Джерело» м. Запоріжжя, адже такий митець уособлює органічну потребу бути правдивим у слові. Вона ніколи не фальшивить, не стає на котурни, не приймає якихось показних, «красивих» поз.

         І якщо звертаються наші учні до творів Ліни Костенко, то роблять це тому, що ручаються за їх абсолютну правдивість і вірять у те, що їм вдалося в них самовизначитись . 

         Ось чому, залишаючись нескореною, Ліна Костенко зберегла не тільки власну честь і гідність, а й честь і гідність української літератури.

         Пізнання творчості великої поетеси потребує серйозної інтелектуальної напруги. Але не треба заощаджувати інтелектуальну напругу, пізнаючи творчість Ліни Костенко. Бо ця напруга віддячиться духовним визріванням, моральним самовдосконаленням, яке відбуватиметься під магічним, чаруючим впливом її поетичного слова.

 

 

                                                                             Автор: вчитель                                                                               української мови 

                                                                      та літератури

                                                                                Шокарєва О.Є.


 

Комментариев нет:

Отправить комментарий